Bağdadi öldürüldü mü? Pentagon açıkladı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yaptığı açıklamada IŞİD lideri Ebu Bekir el-Bağdadi’nin hayatta olduğuna inandıklarını bildirdi.

Pentagon yaptığı açıklamada IŞİD lideri Ebu Bekir el-Bağdadi’nin hayatta olduğuna inandıklarını bildirdi.

Geçtiğimiz ay Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen ses kaydında Musul operasyonuna karşı IŞİD’li teröristlere “Musul’u savunma çağrısı” yapılıyordu.

IŞİD lideri Bağdadi’nin Musul’da olup olmadığı hala kesin olarak bilinmiyor. Pentagon sözcüsü Peter Cook yaptığı açıklamada “Bağdadi’nin hayatta olduğunu ve hala IŞİD’e liderlik ettiğini düşünüyoruz ve elbette tüm hareketlerini izlemek için her şeyi yapıyoruz” dedi.

Cook sözlerine “Eğer fırsat elimize geçerse, onu adalete teslim etmek için her türlü imkandan kesinlikle faydalanırız. Yapabileceğimiz her şeyi yapıyoruz. Bu üzerine çok zaman harcadığımız bir şey” şeklinde devam etti.

Bağdadi’nin izole bir durumda olduğunu da sözlerine ekleyen Cook, “Konuşabileceği danışman ve güvebilir eleman bulmakta zorlanıyor çünkü çoğu artık bizimle değil” dedi.

One thought on “Bağdadi öldürüldü mü? Pentagon açıkladı

  1. I simply want to say I’m all new to weblog and certainly liked you’re web-site. Almost certainly I’m likely to bookmark your site . You certainly come with remarkable writings. Thank you for revealing your website.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir