Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 183 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Barzani’den Referandum kararnamesine onay

09 Haziran 2017 - 237 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Küçük Manşet»Başkan Barzani’den Referandum kararnamesine onay

Kürdistan Başkanı Mesud Barzani, Kürdistan Seçim ve Referandum Bağımsız Yüksek Komisyonuna, siyasi partilerle 7 Haziran 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilen toplantıda 25 Eylül’de gerçekleşmesi kararı alınan Kürdistan’ın bağımsızlık referandumunu gerçekleştirmesi için imzaladığı kararnameyi gönderdi.
Kürdistan Başkanlığı resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Kürdistan idaresi içinde ve idare dışında kalan Kürt bölgelerinde bağımsızlık referandumunun gerçekleşmesi için Seçim ve Referandum Bağımsız Yüksek Komisyonu’nun hem Kürdistan idaresi içindeki vatandaşlar, hem de tartışmalı bölgeler statüsündeki Kürt bölgelerindeki vatandaşların referanduma katılması için gerekli çalışmaları yapması istendi.

Hiçbir siyasi parti ve resmi kurum ve yetkilileri tarafından, komisyonun referandum çalışmalarına müdahale edilmemesi kesin hüküm olarak belirtilirken, kararnamenin 2005 yılı başkanlık yasasına dayandırıldığı vurgulandı.

Kürdistan Başkanı Mesud Barzani’nin imzasını taşıyan kararnamede Seçim ve Referandum Bağımsız Yüksek Komisyonu’nun bağımsızlık referandumunun zamanında yapılması için gerekli tüm çalışmaları tamamlaması gerektiği belirtildi.

İlgili Terimler : , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar