Kürdistan’a uçuş ambargosundan Türkiye de zarar görüyor

Kürdistan Bölgesi Ulaştırma Bakanlığı, Kürdistan’a yönelik uçuş yasağından en fazla etkilenen ülkelerden birinin Türkiye olduğunu bildirdi.
Bakanlık Sözcüsü Ümit Muhammed Salih yaptığı bir açıklamada, Türk Hava Yolları (THY) haftada 100 uçuş gerçekleştiriyordu. Ürdün, 30 uçuş gerçekleştiriyordu. Katar, Dubai, Lufthansa ve diğer hava yolu şirketleri de günlük uçuşlar gerçekleştiriyordu. Bu uçuşların durdurulması çok büyük zararlara neden oldu ve bu zararlardan en fazla etkilenen de Kürdistan havalimanlarında çalışan şirketler oldu, dedi.

Erbil ve Süleymaniye havalimanlarına yönelik uçuş yasaklarının kaldırılması konusunda Bağdat yönetimiyle diyalog arayışında olduklarını belirten Muhammed Salih, “Şu ana kadar da uçuşların başlamasına yönelik bir gelişme olmadı. Biz diyaloga hazırız, fakat Bağdat bununla ilgili bir adım atmamış” diye konuştu.

One thought on “Kürdistan’a uçuş ambargosundan Türkiye de zarar görüyor

  1. I just want to say I’m beginner to blogging and site-building and actually enjoyed you’re web-site. Likely I’m likely to bookmark your blog . You surely come with great articles. Many thanks for revealing your web-site.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir