Murtaza’nın hayali gerçek oldu

Aylar önce dünya medyasının gündemine oturan ve “Küçük Messi” olarak anılmaya başlanan Afganistanlı Murtaza, hayallerine kavuştu.

Afganistan’ın Gazni vilayetindeki Caguri ilçesinde yaşayan Murtaza, fotoğraflarının internette yayılması sonrası ‘Poşetten Messi forması giyen çocuk’ olarak ünlenmişti.

Aylarca sosyal medyada konuşulan Afganistanlı Murtaza, sonunda Barcelona’nın Arjantinli ünlü futbolcusu Lionel Messi ile buluştu.

Katar’da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası’nın organizasyon komitesi, Twitter’daki ‘roadto2022’ isimli hesabından, Messi’nin Afgan hayranı Murtaza Ahmedi’yi kucağına aldığı görüntüyü paylaştı.

Barcelona’nın, Suudi Arabistan’ın El-Ehli takımıyla yapacağı dostluk maçı için geldiği Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleşen buluşmaya ilişkin “Dünyanın görmek istediği fotoğraf. Kahramanı Messi ile tanışmak isteyen 6 yaşındaki çocuğun hayali, sonunda gerçek oldu” ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu buluşma anına ait cep telefonu görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Poşetten Messi forması yapan ve sosyal medyada gündem olan çocuğun farklı iddiaların ardından en son Afganistanlı olduğu ortaya çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir