Peşmerge Komutanı: Adım atarlarsa Tarihin unutamayacağı bir ders alırlar!

Peşmerge güçleri Kerkük Batı Cephesi Sorumlusu Kemal Kerkuki, Peşmerge güçlerinin olası her türlü saldırıya karşı teyakkuzda olduğunu söyledi. Savaştan yana olmadıklarını dile getiren Kerkuki, “Irak ordusunun hareketliliğine bakıldığı zaman kötü niyetlerinin olduğu çok açık ve nettir” dedi.

Kemal Kerküki, bugün basın yaptığı açıklamada, IŞİD’e karşı savaşmak için cephede konuşlandıklarını ifade ederek, “Biz Irak güçlerine karşı savaşmak için cephede değiliz ancak yanlış yaparak adım atarlarsa, başlarına tarihin unutamayacağı bir şey getireceğiz” dedi.

Kemal Kerküki, “Gerekli tedbirler alınmış durumda. Umarız, yanlış yapmamaları için ve savaşın başlamaması için tekrar düşünürler. Çünkü her iki taraf, sivil halk ve bölgede demokrasi süreci zarar edecek” diye konuştu.

Peşmerge komutanı, Heşdi Şabi’nin koalisyon güçlerinin IŞİD’e karşı savaşmak için verdiği silahı Kürtlere doğrulduğunu dikkat çekerek, “Kerkük’ü korumak bütün Kürt siyasi partilerin görevidir. Vazgeçenleri tarih affetmeyecek” ifadesini kullandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir