Dolar : Alış : 4.7488 / Satış : 4.7573
Euro : Alış : 5.4929 / Satış : 5.5028
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul31°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 183 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Washington’da ‘Kürdistan’ında katılacağı’ IŞİD’le mücadele buluşması

22 Mart 2017 - 301 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya»Washington’da ‘Kürdistan’ında katılacağı’ IŞİD’le mücadele buluşması

Washington’da bugün aralarında Kürdistan heyetinin de bulunduğu 60’dan fazla ülkenin dışişleri bakanı ve temsilcileri IŞİD’le mücadele stratejisini görüşmek üzere biraraya geliyor.

ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenecek buluşmada ABD’nin öncülüğündeki uluslararası koalisyonun bundan sonra IŞİD’le mücadelede atacağı adımlar ele alınacak.

NATO yetkililerinin yanı sıra koalisyon içindeki tüm ülke yetkililerinin davet edildiği toplantıya Washington’da bulunan Kürdistan Başkanlık divanı Başkanı Fuad Hüseyin’de Kürdistan’ı temsilen katılacak.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un sözcüsü, “buluşmada askeri opsiyonların yanı sıra IŞİD terörüne siyasi karşılık verme imkânlarının da ele alınacağını” söyledi.

Sözcü, IŞİD’in internet kanalıyla militan toplamasının önlenmesi, iç savaşın hüküm sürdüğü Suriye ve diğer ülkelerde yaşayan halkın daha iyi bilgilendirilmesi ve terörün mali kaynaklarının kurutulması gibi konuların görüşüleceğini açıkladı.

IŞİD ile mücadele koalisyonuna katılan 68 devlet arasındaki son buluşma 2016 yılının temmuz ayında yapılmıştı. Koalisyonun desteğindeki Irak ordusu Musul’un geniş kesimlerini IŞİD’den geri almış, Suriye’deki müttefik kuvvetler de IŞİD’in merkezi olarak anılan Rakka yakınlarına kadar ilerlemişti.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar